OTO ELEKTRİK

Elektrik Sistemi Bakımı : Kışın havadaki nem ortamının artmasıyla,buji kabloları ve distribütör kapağındaki çatlaktan nem girip otomobil çalışmayabilir.Onun için elektrik sistemini kontrol edin.

Silecek Suyunun Bakımı : Alkol içermeyen uygun bir cam silecek sıvısı,cam yıkama sistemini sıfır dereceye kadar,donmaktan koruyabilir.Buzlu havalarda camınızı temizlemek istiyorsanız,dikkat.

Reziztans Bakımı : Arka camdaki buharlaşmayı önleyen rezistansın kontrol edilmesi,eğer herhangi bir problem varsa onarılması veya değiştirilmesi gerekir.

Kalorifer Sistemi Bakımı : Kış mevsimi öncesinde kalorifer ve klima bakımının mutlaka yapılması gerekir.Klimalı otomobillerde polen filtresi değiştirilir.Kalorifer hortumları kontrol edilir.”Motorun sağlıklı çalışabilmesi için soğutma suyuna antifiriz konulmalıAntifrizi mutlaka ölçtürünRadyatör sistemindeki suyun donmaması için antifiriz kullanılmalıdır.Soğutma sistemini korozyona karşı korumak için yaz-kış kullanılması gereken antifriz,kışın soğutma sisteminin donmasını önleyebilir.
 
Ateşleme Sistemi Bakımı : Motorun ilk hareketi zorlaşacağından akü kontrol edilmeli, su seviyesi düşükse tamamlanmalıdır. Ateşleme ve elektrik sistemindeki aksaklıklar soğuk hava koşullarında yakıt tüketimini yüzde 10 arttırır. Buji tırnaklarının ayarı ve temizliği yapılmalıdır. Aksi halde her 10 litrede 1 litre daha fazla yakıt tüketilir. Soğutma sistemi ve termostat ayarı, soğuk hava koşullarına göre yeniden ayarlanmalıdır. Motor yağı eksilmişse eklenmelidir. Aksi halde sürtünme artarak motorun gücü düşer, parçalar daha çabuk aşınır. Hava filtresinin kirli olması, soğuk havada motora benzin yönünden zengin karışım gitmesini sağlayacak ve egzozdan çiğ gaz atılmasına yol açacaktır.” araçların güvenli kullanılabilmesi için de fren ve debriyaj balatalarının kontrol edilmesi ve lastik havalarının iyi ayarlanması gerekir

Elektrik / Elektronik Hizmetleri

Aracınızın elektriksel ve elektronik işleri, ( klima bakımı, klima gazı dolumu, aydınlatma, marş motoru, şarj dinomosu ve tüm elektriksel donanımların tamiri, motor beyini, abs beyini ve tüm beyin tamirleri ) servisimizde ve sürekli çalıştığımız işlerinde uzman tedarikçilerimizle yapılabilmektedir.

Motorlu araçlarda sadece yakıtla çalışan motor aksanı veya yan parçalar dışında çok önemli bir temel sistem olan elektrik dizaynında akünün yeri çok büyüktür. Buna göre akü yapısı aracın çalışma sırasında ihtiyaç duyduğu ve araç içindeki diğer elektrikli aksanların ihtiyaç duyduğu elektriğin üretildiği bir sistemdir. Bu yapı, araç çalışırken kendini yenileyebilme yeteneğine sahip olmakla beraber zaman içinde enerjisini tüketir ve değiştirilmesi gerekir.

SERVİSİMİZDE VARTA AKÜLERİ KULLANILMAKTADIR.